Her Sabah Güzelliğinize Güzellik Katın

Güne iyi başlamayı kim istemezki. Güne iyi başlamanın en iyi yolu sabah kalktığınızda kendinizi daha güzel kılmaktır. Yani güzelliğinize güzellik katarak hem dış güzelliğinizi korur hemde ruhen daha iyi güne hazırlanmış olursunuz.

Bunu nasıl yapabileceğim diye soranlar için işte altın öğütler geliyor. Sabah kalktığınızda düzenliyici bir besinle başlamanız gerekmektedir. Düzenleyici besinden kastımız meyve yada taze bir sebze.

Her Sabah Güzelliğinize Güzellik Katın

Yemeklerinizin başında bu düzenliyici besinleri aldığınızda güzelliğinize güzellik katmaktasınız. Bu yöntem kimilerinin ilk defa duyduğu bir yöntem olabilir ancak çok eski yıllarda kullanılmaktaydı zaten.

İsa’dan önce 400 yılında yaşayan Yunanlı doktor Diocles Carytos yemeklerinize taze bir sebzeyle başlayın, sonra normal öğününüzü yiyin ve ardından meyve ile sonlandırın demektedir.

Birçok Akdeniz ülkelerinde ve Avrupa’da yemeğe taze bir sebzeyle başlanmaktadır. Yani günümüzde de hala bu yöntem birçok ülkede kullanılmaktadır.

Taze meyvelerin doğal kokusu sayesinde tat alma kabarcıkları uyarılır, sindirim suları harekete geçirilir ve öğünün diğer kalan yemekleri için vücudun kimyası hazır hale getirilir. Güzelliğinize güzellik katmak isteyenler bu yöntemi denemelisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.