Havucun cilt için önemi

Havuç insan oğluna bir mucizedir diyebiliriz. Çünkü havucun faydalarını saymakla neredeyse bitiremeyiz. İçeriğinde bulunan zengin içerikli vitaminler dolayısı ile adeta bir vitamin deposudur. Kemik ve kas gelişiminde ise oldukça faydalıdır.

Havucun cilt üzerinde sağladığı etki ve yarar ise oldukça fazladır. Yaz aylarında güneşlenirken özellikle havuç yağı özelliği bulunan güneş yağlarıyla cildimizin yağlarsak daha güzel ve etkili bir şekilde bronzlaşırken bu şekilde cildimizi de yenilemiş oluruz.

havucun cilt için faydaları
havucun cilt için faydaları

Bir de havucun rengi dolayısı ile cildimizde oluşturduğu etkileşim ile daha doğal ve sağlıklı bir bronzluk yakalayarak adeta cilt parlaklığı ve zindeliği de sağlayabiliriz.

Havuç içinde bulunan beta kroten özellikle cilt için yenileyici ve canlandırıcı özelliği sayesinde önemli bir cilt yapılanması ve etkileşimi de oluşturarak cildimizi besleyerek cildimizi daha sağlıklı bir hale getirebilmektedir.

Havucu özellikle de gelişme dönemindeki ergenlik dönemindeki kişilerde sık bir şekilde tüketerek ciltlerinde oluşabilecek olan çeşitli sivilcelerden ve aknelerden de bu şekilde uzaklaşmış olabilirler. Havuç mutfaklardan eksik olmamalı ve havuç değişik seçenekler halinde hazırlanarak ta mutlaka yemek sofralarımızdaki yerini almalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.