Hamileler nasıl uyumalı?

Herkesin kendine özgü uyuma şekli olduğundan buna söylenecek bir şey yoktur. Kimimiz sırt üstü uyumayı tercih ettiğimiz gibi kimilerimiz de yüz üstü uyumayı sever. Her iki durumda çok önemli değildir. Kendinizi nasıl rahat hissederseniz o şekilde uyuyabilirsiniz. Fakat bu durum sadece hamilelik dönemlerinde uygun bir davranış biçimi değildir. Çünkü hamilelik döneminde bu tür uyuma şekli son derece yanlıştır. Hamileler nasıl uyumalı sorusunun cevabını kadın doğum uzmanları değişik yatış şekilleri ile anlatmaktadır.

hamileler için uyarılar
hamileler için uyarılar

Hamileler nasıl uyumalı sorusunun ilk cevabı yan yatmak olarak anlatılır. Bu konuda kadın doğum uzmanları sol tarafa yatarak uyumanın daha doğru olacağını ifade ederler. Sol tarafınıza yan yattığınızda bir ayağınızı ötekinin üzerine veya yanına koymakta bebek sağlığı için önemlidir. Kısaca cenin şekli denilen yatış şekli hamileler nasıl uyumalıdır sorusunun cevabı olacaktır.

Hamileler alışık oldukları uyuma şeklinden çok kolay vazgeçemeyecektir. Fakat ilk birkaç gün kendisini zorladıktan sonra bunun çok zor olmadığını da görecektir. Bu yüzden bunu sorun yapmanız gereksizdir. Bebek sağlığı için uzmanların önerisi kesinlikle budur.

Hamilelikte nasıl uyumalı bu şekilde gerçekleşmeli ve sağlıklı bir hamileliğin önü açılmalıdır. Eğer sabah kalktığınızda yüz üstü veya sırt üstü yatarak uyandığınızı görürseniz panik yapmayın. Bu o kadar önemli değildir. Önemli olan sürekli o şekilde yatmamaktır. Eğer sırt üstü veya yüz üstü çok sık tekrarlanırsa basur gibi sorunlar ile yüzleşmek durumunda kalırsınız.

Hamilelikte yüz üstü veya sırt üstü yatıldığında da kan dolaşımı önemli ölçüde aksar. Bu durum sizin ve bebeğinizin de sağlığını ciddi anlamda tehdit eder. Zaten rutin hekim kontrolüne gittiğinizde doktorunuz size bu tavsiyelerde bulunacaktır. Eğer hekim bunu söylemeyi unutursa siz hamileler nasıl uyumalı sorusunu sormalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.