Hala whatsapp kullanmayan var mı ki

Özellikle yirmi beş yaşın üzerindeki nesil daha iyi hatırlayacaktır; bir zamanlar bu ülkede insanlar bir kısa mesaj karşılığı iki kontör ödemek zorundaydılar. Şu an kulağa çok ütopik ve uzak gibi gelse de pahalılıktan ötürü zar zor alınan yüz kontörle yalnızca elli kısa mesaj atmak mümkündü.

Artık devir değişti. Teknoloji öyle hızlı gelişiyor ki onu yakalamak kesinlikle mümkün değil. Siyah beyaz ekranlı antenli telefonlardan görüntülü görüşme yapabildiğimiz akıllı telefonların devrine eriştik. Hatta artık telefonlarımızı yalnızca konuşmak ve mesajlaşmak için değil hayatımızdaki pek çok işi de halletmek için kullanıyoruz.

Hala whatsapp kullanmayan var mı ki
Hala whatsapp kullanmayan var mı ki

Akıllı telefonlarla beraber hayatımıza giren uygulamalardan bir tanesi de Whatsapp. Whatsapp kısaca tanımlamak gerekirse bir mesajlaşma programı. Whatsapp Android, OVİ Store, Google Play gibi piyasadaki tüm akıllı telefonların işletimcileri için uyarlanması yapılmış bir program.

Telefonunuza Whatsapp yüklediğiniz taktirde program rehberinizdeki diğer Whatsapp kullanıcılarını tespit edip kendi rehberine ekliyor. Böylece anlık mesajlaşma keyfi, üstelik SMS parası vermeden – internet üzerinden, başlıyor. Son yapılan güncellemelerle beraber Whatsapp ile artık görüntü, ses ve video göndermek de mümkün.

6 comments

  1. Hala whatsapp kullanmayan var. O da benim! Çünkü öyle fiyakalı bir telefonum olmadığı için mecburen elle tek tek mesaj göndermeye devam..

  2. Whatsapp ile ses video gönderme özelliklerinden, yeni haberim oldu. Bence çok güzel bir uygulama. Umarım daha da geliştirilir.

  3. Ben pek mesajlaşarak görüşme yöntemini kullanmadığım için. Sistemden yeni haberdar oldum. Ama güzel bir uygulamaya benziyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.