Gripten kurtulma yolları

Gripten nasıl kurtulurum sorusunu son günlerde yaklaştığımız kış aylarına havaların soğumasıyla birlikte ve grip virüsünün bu aylarda yaygınlaşması bize bu soruyu sormamıza neden olmaktadır.

Aslında grip hastalığının daha önce yaşanmış olması ve çok zorlu bir dönem olması kış aylarını gribe yakalanmadan girmek ve kışı hiç grip hastalığını yaşamadan geçirmek isteyenler için elbette yapılması gereken ve alınması gereken gıdalar vardır.

Gripten kurtulma yolları
Gripten kurtulma yolları

Çorba gribe yakalanmamanız için bir etkisi olmayacaktır fakat gripten nasıl kurtulurum sorunuza karşı oldukça etkili olacaktır.

Gripseniz birkaç sabah içeceğiniz tarhana çorbasının içine limon katarak kolayca gripten kurtulabilirsiniz.

Bunun yanında C vitamini grip virüsünü etkisiz hale getiren en önemli vitamindir. C vitamini bulunan örneğin greyfurt gibi meyvelerin tüketimini arttırarak gripten kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Grip hastalığından kurtulmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve gribe yakalanmadan önce mutlaka günde az da olsa C vitamini tüketmeli ve grip hastalığına yakalanacağınızı anladığınızda C vitamini alımını arttırmanızı öneriyoruz.

One comment

  1. malesef bu soğukta yakalanmamak mümkün olmuyor. ne kadar dikkat etsem de ne kadar çabalasamda gribin pençesinden kurtulamıyorum her kış düzenli olarak iki kere grip oluyorum. gripten korunmanın yolları değilde yakalandıktan sonra yapılacaklar beni daha çok ilgilendiriyor=)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.