Google Maps 48 Saatte 10 Milyonu Geçti

Apple iPhone 4 den sonra seri bir şekilde hata yapmaya devam ediyor. Bu konuda en fazla dikkat çeken hata ise harita konusunda ön plana çıkmaktadır. Bu konuda çok ciddi sorunların yaşanıyor olması da diğer bazı noktaların aydınlatılmasını zorunlu hale getirdi.

google maps
google maps

Bilindiği gibi google, Apple ürünleri için google maps piyasaya sürmüştü. Sadece 48 saat içinde 10 milyon kez indirilen bu hizmet sadece insanların google a yönelmesini zorulu hale getirmedi. Aynı zamanda google’ın Apple karşısında ezici bir üstünlük kurmasına da neden oldu.

Sadece iki gün gibi kısa bir süre içerisinde saniyede 58 kez indirilen bu uygulama Apple Store da ilk sırada yer aldı. Gelecek dönemlerde Apple’ın bu durumu nasıl telafi edeceği ise büyük bir soru işareti olarak yerini aldı. Ülkemizde ise google maps’in hala satışa sunulmamış olması ise dikkat çeken bir diğer ayrıntı olarak ön plana çıkıyor. Bu hızla devam ederse google maps bir ay içerisinde dünyada ki Apple ürünlerinin yüzde otuzuna ulaşacağı da tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.