Google Gözlükleriyle Göücüye Çıktı

Google dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip olan arama motoru olarak bilinmektedir. Ancak google ismini artık daha geniş alanlara aktarmaya başladı bile. Video kamera özelliği ve şık tasarımıyla ortaya çıkardığı gözlükleri de görücüye çıkardı. Google devrim niteliğindeki bu projesiyle ilgileri tekrar üzerine çekmeyi başardı bile.

Google bu projenin başındaki ismi olan Sergey Brin ile birlikte New York Moda Haftası’nda bu gözlüklerini denemişti. Ünlü model Diana von Furstenberg gün boyunca bu gözlüğü takarak bir süre podyumda çekim yaptı. Bu görüntülerin ilerleyen zamanlarda DVF through Glass adlı bir moda belgeselinde gösterileceği de söylenen diğer sözlerden.

Google Gözlükleriyle Göücüye Çıktı
Google Gözlükleriyle Göücüye Çıktı

Hatta aynı adla hazırlanan bir video ile de geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Google ismini bu üründe tekrar kullanarak kullancıların ilgisini çekmeye başladı ve bu işte de başarılı olacağa benziyor. Arama motoru olarak dünyaya nam salan Google’ın bu yeni atağı çok dikkat çekici bir hamle olarak göze çarptı ve adeta devrim niteliğinde olan bu atılım sayesinde adından son zamanlarda çokça söz ettirdi.

Google yaptığı hamlelerde hep sıradışılığı vurgulamıştır. Bu hamlesinde de görülüyorki yine sıradışı ve farklı bir yapıyla karşımıza çıkmayı başarmıştır diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.