Google gözlükleriyle çekilen ilk video yayınlandı

Bir zamanlar ev telefonları lüks eşya klasmanında değerlendiriliyordu. İlk cep telefonları çıktığında üreticilerin hedef kitleleri iş adamlarıyla sınırlıydı. Fotoğraf çeken cep telefonları çıktığında hiç birimiz bu yüksek ve pahalının teknolojinin bizlere kadar geleceğine ihtimal vermiyorduk.

Gün geldi cep telefonları bilgisayarların yapabildiği her işi yapmaya başladı. Hepimiz teknoloji daha ne kadar gelişebilir ki diye düşünüyorduk ama unuttuğumuz bir şey vardı; hayal gücünün sınırsız oluşu.

Google gözlükleriyle çekilen ilk video yayınlandı
Google gözlükleriyle çekilen ilk video yayınlandı

İnternet teknolojilerinin devrimci markası Google elle tutulur somut bir ürünle tüm dünyayı sallamaya hazırlanıyor ve biz muhtemelen şimdi şaşırdığımız bu teknolojiye birkaç yıl içerisinde sahip olacağız; zira marka yetkilileri yeni ürünlerini tanıttılar ve piyasaya çıkış tarihini 2014 olarak belirlediler.

Google Glass’dan bahsediyoruz. Görünüş olarak bir gözlükten farksız olan bu alet yol tarifi ediyor, alış veriş yapıyor, görüntülü konuşma olanağı sağlıyor, randevularımızı hatırlıyor. Akıllı telefonların da fazlasını vaat eden Google Glass New York Moda Haftası’nda resmen tanıtıldı ve ilk videosu servis edildi. Google Glass eleştirmenlerden tam not alırken rakiplerin bu devrim niteliğindeki ürüne nasıl bir hamleyle karşılık verecekleri şimdiden merak konusu oldu.

3 comments

  1. Eğer gerçekten böyle bir gözlük varsa veya yapılabiliyorsa mükemmel olur. İnşallah 2014 Türkiye dahil olmak üzere tüm ülkelere ulaşır bu gözlük.

  2. Bence mükemmel ötesi bir şey bu. Ama inanması oldukça güç. Fakat rakip firmaların şansının olmadığını düşünüyorum.

  3. Google yine yapmış yapacağını, her zaman ki gibi. Google’ye yaraşır bir üretim. Umarım 2014’te her şey tamamlanmış olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.