Google Apps Microsoft’a Rakip

Türkiye’deki ve Dünyadaki internet kullanıcıların en büyük yardımcılarından biri olan Google kısa bir süre önce yeni düzenlemelere maruz kaldı. Yeni düzenlemelerle getirilen yeniliklerle birlikte artık küçük şirketlerden her kullanıcı için 4 Euro istiyor.

İrili ufaklı yaklaşık 5 milyon şirketin kullandığı Google Apps’te eskiden şirketler 10 kullanıcıya kadar Google Apps’in özelliklerinden ve avantajlarından bedava olarak yararlanabilirken 10 kullanıcının üstündeki şirketler ise kullanıcı başına 50 dolar ödüyordu. Bu ödemenin karşısında ise günün her saatinde yardımcı olabilecek bir destek hattı ve kesintisiz çalışma garantisi veriyor Google.

google apps microsoft a rakip
google apps microsoft a rakip

Google Apps’in başkan yardımcısı olan Sundar Pichai yaptığı açıklamada Google Apps’in son dönemlerde değişimlere gittiğini ve bu değişimler sayesinde yeni kullanıcıların Google Apps’ten yararlandığını açıkladı. Bu da bu değişimlerin Google tarafına avantaj olarak döndüğünün göstergesi.

Aynı zamanda Sundar Pichai açıklamada ücretsiz kullanıcılar ile birlikte Google Apps’i yaklaşık 40 milyon kişinin kullandığına dikkat çekti. Bu ataklar Microsoft’un yıllardın emin bir şekilde durduğu tahtından inebileceğinin en büyük sinyallerinden biri diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.