Göğüs ağrısı neden olur?

Göğüs ağrısı belirti vermeye başladığında hepimiz büyük bir panik yaparız. Göğüs ağrısını genellikle kalp krizine yorduğumuzdan bu panik anlaşılır bir durumdur. Göğüs ağrısı çeken hastaların ana panik nedeni kalp krizi geçiriyor olma korkusu olduğundan acele bir şekilde doktora gidilir.

Bu son derece doğru bir uygulama olarak bizim de tavsiyelerimiz arasındadır. Yalnız her göğüs ağrısı kalp krizi habercisi olarak değerlendirilmemelidir. Bu neden ile panik yapmaya gerek duymadan ağrının önce kaynağını tespit ediniz.

Eğer ağrı gerçekten de çok şiddetli ise derhal hekime gözükmeniz doğru olanıdır. Fakat hafif ağrılı göğüs ağrılarına başka nedenler de sebep olabilmektedir.

Göğüs ağrılarına sebep olan bir başka unsur ise şiddetli reflüsü olanlardır. Reflü bazen şiddetli olarak görüldüğünde göğüs ağrısı yapabilmektedir. Bunu düşünerek de hareket etmelisiniz.

Göğüs ağrılarını birçok kişi akciğer ile bağlantılı olduğunu düşünerek acele olarak hekime koşar. Aslında akciğerle göğüs ağrısı arasında çok fazla bir bağlantı yoktur. Göğüs ağrılarının yüzde ikisi akciğerlerle bağlantılı olduğundan bu sizi yanlış yönlendirmesin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.