Gelin Saçı Modelleri 2012

İşte beklediğiniz gün. Bugün sizin gününüz ve kesinlikle en güzel siz olmalısınız. Ama en güzel olmak için çabalarken abartılı saç ve makyajlarla kendinizden farklı biri gibi görünmemeye de özen gösterin.

Gelinlerin ne yazık ki en büyük hatalarından biri, ellerine aldıkları bir fotoğrafla, hele de kendilerini hiç tanımayan bir kuaför sandalyesine oturup bu modeli istiyorum demektir.

Muhakkak ki her dönem moda olan farklı saç modelleri olmuştur ama asıl önemli olan moda olan değil, sizin hem gelinlik modelinizi tamamlayan , tarzınızı yansıtan, hem de yüzünüze yakışan modeli seçmenizdir. Ayrıca şuan çok moda olan aykırı bir model yıllar sonra düğün fotoğraflarınıza baktığınızda size çok kötü görünebilir. Modası geçmiş olabilir. Bir çok klasik modelin modasının asla geçmediği de aklınızda bulunsun.

Gelin Saçı Modelleri 2012
Gelin Saçı Modelleri 2012

Saç modelinize karar vermeden önce sizi iyi tanıyan kız arkadaşlarınıza danışın. Onlar size dağınık bir saçın mı yoksa sıkı bir topuzun mu daha çok yakışacağı konusunda fikir vereceklerdir. Mümkün olduğunca çok model bakın ve ortak kararla en iyi olan birkaç taneyi seçin. Bundan sonrası kuaförünüzle birlikte ortak bir çalışma gerektirecektir.

Sizi ve saçınızı tanıyan bir kuaföre gitme şansınız varsa işiniz oldukça kolaylaşır. Şayet yabancı bir kuaförse tam olarak ne istediğinizi anladığından emin olun. Çünkü hiç beğenmediğiniz bir saçla son dakika da sırf zaman kalmadığı için kuaförden çıkmak zorunda kalmak hayatınız boyunca unutamayacağınız kötü bir tecrübe olabilir.

Gelin Saçı Modelleri 2012
Gelin Saçı Modelleri 2012

Gelin saçlarında hemen hemen bütün kuaförler önceden saç provası yaparlar. İstediğiniz modellerle kuaför koltuğuna en az 1 hafta önce oturup hayal ettiğiniz modelin sizde gerçekten hayal ettiğiniz gibi durduğundan emin olun. Beğenmezseniz zamanınız varken farklı modeller deneyin. Saçlarınıza boya uygulanacaksa 1 hafta yine uygun bir zamandır.

Beğenmediğiniz takdirde değiştirmek için zamanınız olur. Beğenirseniz de bir hafta da saç renginiz akmaz tekrar boyatmanız gerekmez. Şayet postiş gibi takma saçlar kullanacaksanız çok daha öncesinden her şeyin hazır olduğundan emin olun.
Provası yapılmış, önceden karar verilmiş bir saç ,o gün gerçekten güzel görüneceğinizi bilmek, düğün öncesi stresinizi de azaltacaktır.

4 comments

  1. arkadaşlar nedimelerinize bu konuda güvenmeyin ben güvendim düğünüme zor yetiştim. onlar kendi düğünleri olmadığı için çok marjinal modeller isteyebiliyorlar 🙂

  2. benim de yakında düğünüm olacak. Şimdiden başladım saçımı nasıl yaptırayım diye düşünmeye. Umarım güzel bi model olur. Ben dağınık topuz düşünüyorum 🙂

  3. ya bu ilk saç modeli gayet hoş duruyor:) bende mi böyle yaptırsam ki. Kararsızlığıma ilaç gibi geldi bu yazılar ve resimler:)

  4. ya bu kızlardan çektzlğimiz nedir arkadaş:) evleniyorz gelin başında tüm servetimizi ortaya dz,küyoruz resmen. Valla kuaföre giden paraya acıyorum ben..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.