Gebelikte cinsellik

Gebelikte cinsellik konusu hamilelik evresinin en çok merak edilen ve zararının olup olmadığı akıllarda hep soru işareti bırakan bir konu

halini almıştır. Zaten bir cinsellik sonrasında meydana gelen zigotun tekrar bir döllenme olasılığı olabilmesi ile düşük meydana gelmesinden korkan ailelerin en çok merak ettiği konulardan biridir.

Gebelikte cinsellik
Gebelikte cinsellik

Hamilelik ve cinsellik konusu öncesinde bebeğin oluşumu hakkında biraz bilgi edinmenin bir zararı olmayacağını düşünüyorum.

Erkek sperminin kadın yumurtasına saplanmasıyla birlikte gerçekleşen döllenme sonrasında kesinlikle ama kesinlikle daha sonrasında tekrar ilişkiye girilmesiyle birlikte aynı yumurtaya veya bir başka yumurta hücresine saplanarak döllenme meydana gelmeyecektir.

Bu nedenle hamilelikte cinsel ilişkiden korkmanıza anne ve baba adayı olarak hiç gerek yoktur.

Fakat gebelik dönemlerinin sonuna yaklaşırken hassaslaşarak ilişki esnasındaki hareketler sonrasında düşük ihtimalle de olsa bebeğin düşme tehlikesi mevcut olabilir. Doğum korkusu.

Bu nedenle aslında en iyi yapacağınız şey bebeğinizin sağlık durumunu doktorunuza sorarak bir ilişkiye girip girmememiz konusunda görüş alabilirsiniz.

One comment

  1. bu korku sanırım tüm çiftlerde mevcut fakat bunun bir haftası ayı yok mu tehlikeye girildiğine dair bilgi verilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.