French nasıl yapılır

Tamamen bayanlara yönelik bakımlardan birisi olan French nasıl yapılır dediğimizde, yapılışını anlattıktan sonra basit olduğunu anlayacaksınız… Bayanların ellerinin daha güzel, daha bakımlı ve canlı görünmesi açısından French bakımı yapılıyor. Günümüzde oje yerine bu uygulama son zamanlarda yaygınlaşarak tercih edilmekte olmaktadır. French yapımı öncesinde manikür bakımınızın bitmiş olması gerekirken, küt ve kısa tırnaklarınızın olması da bu konuda önemlidir.

french nasıl yapılır
french nasıl yapılır

Besleyici tırnak koruyucularını French uygulamasına başlamadan önce sürüyoruz. Bunun amacı, asetonun tırnağınıza zarar vermemesiyle beraberinde ojenin de uzun ömürlü olarak tırnağınızda kalmasını sağlamaktır. Bunu tamamladıktan sonra tırnağınızın beyaz kısmı olan uç kısmına bir defa olmak üzere sağ veya soldan başlayıp diğer yöne doğru mat beyaz oje kullanarak sürüyoruz. Eğer ki oje taşarsa, kulak çöpü ve benzeri çubuklarla aseton ile ıslatıp bu şekilde yardımcı olacak bir biçimde temizleme işleminizi yapabilirsiniz.

Tırnağınızın uç kısmına sürdüğünüz mat beyaz ojenizin kuruma işleminin tamamlanmasıyla daha sonrasında tırnağınıza istediğiniz takdirde; bej rengi, pembe tonları, açık mor rengi ya da rakı beyazı sürerek ellerinizin güzel bir görüntüye sahip olmasını gerçekleştirebilirsiniz. Bir elinize yaptığınız bu French bakımı sonrasında kuruma işlemiyle beraberinde diğer elinize geçiş yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.