Facebook’ta mesajlar paralı oluyor

Facebook’un şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, yeni özellikle, arkadaş listesinde olmayan kişilere özel mesaj atmaları için kullanıcılardan 1 dolar ödemesi gerekeceğini açıkladı.

Arkadaş listesinde olmayan birine gönderilen özel mesaj, genellikle spam mesajların düştüğü “diğer mesajlar” kutusuna gidiyor ve kullanıcıya mesajın geldiğine dair herhangi bir açıklama yapılmıyor. Ancak yeni uygulamayla 1 dolar ödeyen kullanıcının, listesinde olmayan kullanıcının doğrudan mesaj kutusuna yollama gibi yetkilere sahip olacağınıda ek olarak belirtti.

facebook mesajlar
facebook mesajlar

Facebook daha önce de site üzerinden paylaşılan iletilerin daha fazla kişiye okutulması için ücret ödeme uygulamasını getirmişti. Paralı mesaj uygulamasının şimdilik test aşamasında olduğunu ve zaman içerisinde ücretinin de değişebileceğini bildirdi.

Yavşa yavaş Facebook hizmetlerini ücretlendirmeye başlamış gibi görünüyor. İleride neler olur tam olarak bilinmez ama böyle giderse yani ücretlendirmeler devam ederse Twitter’a geçişler de başlayabilir. Çünkü böyle hareketler kullanıcılar tarafından yanlış hareket olarak tanımlanmakta. Dediğim gibi sosyal medya’da kullanıcı kaybı yaşanabilir tabi bu özelliğin paralı olması ile kıyamet kopmaz ama diğer uygulamara ve bazı uygulamarın oynanmasına ücret getirilirse sonuç kötü olur diye düşünüyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.