Facebook’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Sosyal medyanın insanlar açısından önemini artık herkes biliyor. Tabi sosyal medyada gizlilikte bir yandan çok önemli. Facebook hesabınızın başka birinin eline geçtiğini düşünsenize… Arama geçmişinizi görebilir arama geçmişinden sonra ulaştığınız profillere ulaşabilir ve kötü şeyler yapabilir bu kişi. Facebook en eski kayıtları bile gösterir durumda. Bu yüzden bu yazıyı sizler için hazırladık.

facebook geçmişi
facebook geçmişi

Eskiden sosyal ağların bu kadar meşhur olmadığında hackerlar çoğunlukla messenger gibi iletişim araçlarını hackleyip maillere ulaşabiliyordu. Şimdi ise Facebook’ta bir hacklenme olayı yaşayaın fotoğraflarınızdan tutun sohbet geçmişinize sohbet geçmişinizden de arama kayıtlarınıza kadar her şeye ulaşabilir hale geldi.. Buda bize şunu açıklar sosyal medyanın cilveleri..

Bu yüzden şifrelerinizin kolay olmaması gerekmekte.. Yani eskiden 123456 gibi şifreler vardı şimdi insanlar biraz daha akıllandı ama yine de bu gibi şifreler yayılıyor.

Sizlere önerim şifrelerinizde sayı+harf+sembollerin olması.. Yani ne çok sayı girin ne de çok harf bunların size çok bir faydası olmaz. Fakat sembol kullanmak sizlerin güvenine güven katacaktır. Şifre de bitmiyor tabi ki işler zararlı yazılımlardan uzak durmakta sizleri koruyacaktır.

Arama geçmişinizi silmek için şu adımları izleyebilirsiniz ;

Başkalarının gönderileri kısmından zaman tüneli olayına tıklayınız. Daha sonra ara kısmındandan “arama kayıtlarını sil” bölümüne tıklayarak karşınıza gelen pencereye de aynı şekilde “Arama kayıtlarını sil” diyerek onay veriniz. Bu şekilde arama kayıtlarınızı tamamen silebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.