Facebook Profillerini Aramaya Kapatma

Sosyalleşmek için kayıt olduğumuz ve bulunduğumuz Facebook’ta bazı nedenler yüzünden gizlenme ihtiyacı yaşayabiliyoruz. Ancak sosyal bir sitede bulunduğumuz için gizlenmenin de sınırları var. Şu an için ne yaparsak yapalım kendimizi tamamen gizleyemiyoruz.

İstenmeyen bir kişiye karşı ya da arkadaşınız olmayan herkese karşı profil bilgilerimizi gizleyebiliyoruz. Ancak tabii ki but am anlamıyla bir gizlenme olmuyor. Hala arama kutusunda isminiz çıkıyor. Bu işlemi yapmak için:

Facebook Profillerini Aramaya Kapatma
Facebook Profillerini Aramaya Kapatma

Facebook adresimizin sağ üst kısmında bulunan aşağı ok butonuna basalım. Çıkan menüden ‘’Gizlilik Ayarları’’ kısmına seçelim. Şimdi ‘’Nasıl Bağlantı Kurarsın’’ bölümünün sağ kısmındaki ‘’Ayarları Düzenle’’ linkine basalım.

Şimdi önümüze üç bölümlü bir sayfa gelmeli. Buradan kimlerin bize mesaj gönderebileceğini, kimlerin arkadaşlık isteği gönderebileceğini ve aratma kısa yollarını kapatabiliriz.

Yazının başında da dediğim gibi Facebook’ta tamamen gizlenmek mümkün değil. Çünkü Facebook’a kayıt olarak sosyal bir hayata adım atmış oluyoruz. Ancak rahatsız olduğumuz kişilerin bize mesaj atmasını engelleyebiliyoruz ve önemli bilgilerimizi yabancı kişilere paylaşmama gibi seçeneklere sahibiz. Ayrıca bizi hala taciz eden kişileri şikayet etme gibi bir seçeneğe de sahibiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.