Facebook Camera Güvenlik Açığı Barındırıyor

Facebook’un iOS işletim sistemindeki Facebook Camera for iOS uygulaması kullananların dikkat etmesi gerektiği önemli bir unsur var. Uygulamadaki güvenlik açığı Wi-Fi ile bağlanıldığı takdirde bilgisayar korsanları tarafından Facebook hesabınız hacklenebilir..

Facebook Camera For iOS uygulamasını 21 Aralık tarihinden sonra güncelleme yapmadıysan hemen güncelleme yapmanızı şiddetle öneriyoruz.

facebook camera
facebook camera

Çünkü uygulamadık açık yeni güncelleme ile kapatılmış durumda. Facebook konu ile açığın Safe Locket Layer (SSL) güvenlik sertifikasından kaynaklandığını belirtirken uygulamayı kullananların mağdur kalmaması açısından hemen yeni güncellemeyi yüklemeleri gerektiğininde altını çiziyor.

Böyle açıklar gerçekten büyük dertler yaratabiliyor. Bu güncellemelerde eksiklikleri düzeltiyor ve programı özelleştiriyor. Sizde böyle güncellemeleri önemle takip etmelisiniz. Yoksa böyle sorunlar başınıza dert açabilir.

Facebook’un ise bu yöntemin tam olarak yayılmamış olması ile olaya çözüm getirmeleri çok iyi olmuş. Yoksa gerçekten çok çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Tekrardan söyleyelim eğer güncellemeyi yapmadıysanız hemen yapınız.

iOS işletim sistemli telefonlar için büyük bir nimet olan Facebook Camera for iOS uygulamasını kullanan çoğu kişi mağdur olmuş. Onlarda güncelleme yapmadıklarıi çin. Sizde güncellemeyi hemen yapınız. Güzel bir uygulama gerçekten herkes kullanabilir. Böyle güncellemeleri kullanıcılar takip etmeli ve bu güncelleştirmeleri düzgün bir şekilde yapmaları gerekiyor. Eğer düzgün ve temiz bir güncelleme yaparsanız hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Her programın güncellemesini takip ediniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.