E-devlet şifresi

Teknolojinin gelişmesi, hayatımızda birçok işleri daha kolay hale getirdi. Birçok iş yükünün azaldığı durumlardan biride sgk ile ilgili işlemler oldu. Eskiden herhangi bir bilgi almak için saatlerce beklenilen sıralar herkesi çileden çıkarmaya yetiyordu.

Artık tüm Sgk haberlerini e devlet partalından rahatça görebileceksiniz. E devlet şifresini size en yakın bir PTT den 1 TL karşılığında öğrenerek TC kimlik numaranız ile internet sitenizden giriş yapabilirsiniz.

sgk
sgk

Kolay bir menüsü olan e devlet partalında ister adliye ile ilgili işlemlerinize, ister SSK sorgulamalarınızı ister Sgk haber menülerine ulaşabilirsiniz.  Ulaşabileceğiniz diğer işlemler arasında araç sorgulama, sgk borç sorgulamanız, hizmet dökümü sorgulamalarınız hatta ÖSYM sınav sonuçları sorgulamasını bile kolaylıkla yapabilirsiniz.

E devlet şifresini aldığınızda sistem sizin şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir. Oluşturacağınız yeni şifrenizi mutlaka bir yere not ediniz. Kaybolması durumunda yeni şifreniz 10 lira karşılığında satın alıyor olacaksınız. Günün her saati girerek bilgi edinebileceğiniz e devlet sitesi, bünyesine her geçen gün yeni bilgiler ve uygulamalar eklemekte ve halk için çalışmalarına devam etmektedir. Tüm güncel bilgilere sitesinden öğrenebilirsiniz.

3 comments

  1. E-devlet şifremi sürekli unutuyordum. Şifremi değiştirdim 10 lira aldılar. Bundan sonra sürekli takip edeceğim siteler arasında bu site..

  2. Primlerle ilgili geçen bir haber dolanıyordu. Halbuki asılsızmış. Bu site sayesinde artık neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlıyorum. Teşekkürler. 🙂

  3. E-devlet gerçekten bazen başa bela olabiliyor. Şifrenizi kolay yapmayın sakın veya zorda yapmayın zor yaparsanız bir yere not edin. Çok çabuk unutulabiliyor.. Teşekkürler. 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.