Dönencelerin Etkisi

Uzmanların önermesi ile 3 aylık bebeklikten itibaren aktif olarak kullanılmaya başlanan dönenceler, özellikle 6 aya kadar bebeklerin en sevdiği oyuncakların başında geliyor. İlk bakış açılarında yer alan dönenceler genellikle yatak üstüne asılır ve bebeğin uykuya dalmasında ya da uyandığında oyalanması için büyük rol oynar.

Birçok dönence türleri vardır. Bazıları pillidir ve uzun süre müzik çalarak bebeği oyalayabilir. Bazıları ise kurmalı olur ve yaklaşık 5 dakika kadar çalmayı başarır. Önerimiz ise her zaman alacağınız dönenceniz çok uzun süre müzik çalmasına dikkat ediyor olmanızdır. Son yıllarda çıkan elektrikli dönencelerde çok fazla talep görüyor ve kesintisiz müzik ile bebeği oyalamakta ve eğitmekte büyük bir rol oynuyor.

dönence
dönence

Dönence Alırken Dikkat Edilecekler

dönence alırken dikkat edeceğiniz özelliklerden biri, üstündeki renklerin göz alıcı ve birçok renk seçeneğinden oluşmasıdır. Bebeğiniz bu renkleri çok sevecek ve onları takip ettikçe hem motor gücü kuvvetlenecek hem de çok fazla oylanarak uslu durmayı başaracaktır.

Bir diğer dikkat isteyen nokta ise, daha öncede belirttiğimiz gibi uzun süreli müzik çalan bir sisteminin olması. Özellikle sallanan oyuncakların yumuşak bir kumaştan yapılması ve bebeğin ulaşamayacağı ve hemen göz önüne gelmeyecek şekilde yukarıdan asılması da göz yapısı için önemlidir.

Bebeğiniz ilk çalıştığında tepki vermeyebilir ya da hiç sevmeyerek ağlayabilir. Bu durum çok normaldir. İlk defa görüyor ve ürküyor olabilir. siz belli aralıklar ile yenileyin ve bebeğinizi çalan sakin müzik türleri ile dinlendirin. Hem daha iyi bir uyku uyuyacak hem de gelişiminde büyük ve olumlu etkiler bırakacaktır. Dönence alırken kaliteye de özen gösterin. Bu anlamda  adresinden dilediğiniz bir modeli seçip satın alabilirsiniz. En uygun ve en yaratıcı dönenceyi seçmek ise tamamen size kalıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.