Diyetsiz zayıflama ipuçları

Yemeden zayıflamaya kalkmak, sıkı bir diyet uygulamak çoğu bayana sevimsiz ve çok zor gelir. En ideali yiyerek zayıflama yöntemidir.

Diyetsiz zayıflamak ve estetik bir görünüme sahip olmak isteyenlerin ilk yiyeceği gıdaların başında elbette yeşillikler geliyor. Bol miktarda maydanoz ve pırasa tüketimi zayıflama konusunda size yardımcı olacaktır. Maydanozu sabahları aç karnına tüketmeye dikkat edin.

diyetsiz kilo vermek mümkündür
diyetsiz kilo vermek mümkündür

Lif kaynağı bakımından zengin olan fasulyeyi fırında pişirerek yemeyi deneyin. Lezzetine ve kolay tüketiliyor olmasın hayret edeceksiniz. Ayrıca fırında pişirilen kuru fasulye protein ihtiyacınızız da karşılayacaktır. Beyaz ekmekten uzak durmakta fayda var.

diyet yapmadan kilo verebilirsiniz
diyet yapmadan kilo verebilirsiniz

Esmer ekmek yerken cevizli, zeytinli, çavdar ve kepekli gibi farklı ekmek çeşitlerini sofranızda bulundurun. Bu sizi beyaz ekmek alışkanlığınızdan kurtaracak ve daha sağlıklı ekmek tüketimine alıştıracaktır. Güne kahvaltıda zengin lif içeren yulaf ezmeleri tüketin. Sütle vay yoğurtla yenen yulaf ezmeleri günlük enerjinizi arttırır ve protein ihtiyacınızı giderir.

Her yemeğinizde ve salatanızda maydanoz olmazsa olmaz gıdanız olsun. Çorbalarınız da bile maydanozu eksik etmemeye özen gösterin. Kızartma yapmaktan veya yemekten kaçınamıyorsanız kızartmaları zeytin yağ ile yapmaya başlayın.

Daha güzel görünmek isterseniz de bir estetik uzmanı ile görüşebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz. Bu konuda dilek avşar size önerebileceğimiz cerrahlardan birisi olacaktır.

3 comments

  1. bunu çoğu uzman söylüyor ben iki sene önce denemiştim ve gerçekten faydasını görmüştüm. ama irademi kontrol edemedim. bir misafirlikte taze bir beyaz ekmek beni yolumdan çewrdi 🙂

  2. Ben bu diyetsiz zayıflama olayını hala çözemedim.Fakat bir keresinde şöyle duymuştum.Yemek yediğimizde miğdemiz o yediğimiz yiyecekleri eritmek için çalışıyor bu yüzden kilo veriyoruz.Ancak yemek yemediğimiz takdirde miğdemizin eriteceği yiyecek olmadığı için çalışmıyor bu yüzdende kio veremiyoruz

  3. of diyetle zayıfladık ta bi de diyetsizi kaldı valla ah keşke zayıflayabilsem de uygulasam diyorum. bu yazınız beni biraz olsun ikna etmeye yetti. dediklerinize dikkat edeceğim. umarım bi yararı olur 🙁

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.