Diyetsiz zayıflama ipuçları

Yemeden zayıflamaya kalkmak, sıkı bir diyet uygulamak çoğu bayana sevimsiz ve çok zor gelir. En ideali yiyerek zayıflama yöntemidir.Diyetsiz zayıflamak isteyenlerin ilk yiyeceği gıdaların başında elbette yeşillikler geliyor.

diyetsiz zayıflama ipuçları
diyetsiz zayıflama ipuçları

Bol miktarda maydanoz ve pırasa tüketimi zayıflama konusunda size yardımcı olacaktır. Maydanozu sabahları aç karnına tüketmeye dikkat edin.  Lif kaynağı bakımından zengin olan fasulyeyi fırında pişirerek yemeyi deneyin. Lezzetine ve kolay tüketiliyor olmasın hayret edeceksiniz. Ayrıca fırında pişirilen kuru fasulye protein ihtiyacınızız da karşılayacaktır.

diyetsiz zayıflamak mümkün mü
diyetsiz zayıflamak mümkün mü

Beyaz ekmekten uzak durmakta fayda var. Esmer ekmek yerken cevizli, zeytinli, çavdar ve kepekli gibi farklı ekmek çeşitlerini sofranızda bulundurun. Bu sizi beyaz ekmek alışkanlığınızdan kurtaracak ve daha sağlıklı ekmek tüketimine alıştıracaktır.

diyetsiz zayıflayın
diyetsiz zayıflayın

Güne kahvaltıda zengin lif içeren yulaf ezmeleri tüketin. Sütle vay yoğurtla yenen yulaf ezmeleri günlük enerjinizi arttırır ve protein ihtiyacınızı giderir.

Her yemeğinizde ve salatanızda maydanoz olmazsa olmaz gıdanız olsun. Çorbalarınız da bile maydanozu eksik etmemeye özen gösterin. Kızartma yapmaktan veya yemekten kaçınamıyorsanız kızartmaları zeytin yağ ile yapmaya başlayın.

2 comments

  1. hiç bir şekilde diyet yapmadan yedi kilo verdim.bunu düzgün ve sağlıklı beslenerek öğünleri fazla ama yemek miktarını azaltarak becerdim.

  2. Bende kilolu bir insanım.Çok uzun zamandan bu yana diyet yapıyorum ama bir türlü kilo veremiyorum.Birde diyet yapmadan zayıflamayı deneyeceğim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.