Diyet hataları nelerdir

Diyet hataları bazı durumlarda abartıldığı takdirde ölümcül de olabilmektedir. Bu nedenle zayıflamak uğruna diyet hataları yapmak yerine daha dikkatli diyetleri yapmanız sağlığınız açısından daha uygun olacaktır.

Obezite günümüzde giderek yaygınlaşan bir hastalık halini aldı. Obezite hastalığından elbette kesinlikle kurtularak zayıflamak gerekir fakat diyet yaparken çok dikkatli olmak gerekir.

Diyet hataları nelerdir
Diyet hataları nelerdir

En çok yapılan ve yapılmaya yeltenilen zayıflama ilaçları diyet hatalarının başında gelmektedir.

Bir başka yapılan diyet hatalarından biri yalnızca haşlanmış sebzeyle yapılan diyetlerdir.

Bu şekilde diyet yapmanız hem haşlanan sebzenin içindeki vitaminlerin yok olmasına ve bu nedenle vücudun hiç besin almadan güçsüz düşmesine neden olduğundan dolayı bu tür ağır diyetlerden kaçınılması gerekir.

Diyet yapmak istiyorsanız uzman bir diyetisyen hekime başvurarak size en uygun diyeti vermesini isteyebilir böylece daha sağlıklı zayıflamanız mümkün olabilir.

3 comments

  1. Aslında topluma yayılmış olan diyet yanlıştır.Herkes yemek yemeyerek kilo vermeye çalışıyor.Fakat bu yanlış ben yemek yiyerek kilo veriyorum.Yemek yemediğimizde miğdemizin eriteceği bir şey olmadığı için tembelleşiyo ve kilo veremiyoruz.

  2. Bir çoğumuz diyeti doğru bildiğimizi sansak bile yanlış biliriz.Diyet uygularken işte bunlara dikkat etmiyoruz.Mesela ben bunlara hiç dikkat etmem.

  3. bence en çok yapılan diyet hatası diyeti bırakmak:) bide insan psikolojisini tamamen hazırlamadan diyete başlamamalı yoksa gördüğü herşeyi canı istiyor iki gün dayanamayıp pes ediyor. bu da diyet hatalarından dye düşnüyorum:)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.