Denize ne zaman girilmeli

Deniz, insanın doğasında olmazsa olmazlardan birisidir. Denizsiz bir yaşamın olması imkânsız denecek kadardır. Bu nedenle deniz, hayatımızda önemli bir yer kaplar. Peki ya denize ne zaman girmeliyiz, hangi aylarda nasıl girmeliyiz?

Öncelikle denizin gerçekten büyüklüğünü bildiğiniz için, denizin güneş tarafından aldığı sıcaklık doğrultusunda geç ısınıp geç soğuduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle yaz aylarına gelmemizle beraber deniz alttan kendini yavaş bir şekilde güneşten aldığı sıcaklıklarla ısıtmaya başlar. Haziran ayı boyunca deniz ortalama insanın denize girebileceği şekilde ısınır…

denize ne zaman girilmeli
denize ne zaman girilmeli

Haziran ayında da denize girilebilir. Birçok yerde deniz sıcak olabilir ancak bir çok yerde Haziran ayında maalesef deniz soğuk olduğu için, denizin soğukluğu sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle Hazirandan sonra ki Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında istenildiği takdir de havaların güzel olmasıyla beraber denize rahatlıkla girilebilir.

Denize kesinlikle kızgın güneş havada varken girmemeye dikkat edin. Daha sakin ve daha rahat bir deniz istiyorsanız, öğle saatleri dışında sabahleyin saat 08.00 – 11.00 arası girebilirsiniz. Denizin sessiz, sakin ve kumsalın rahat bir görünüme sahip olduğu saatlerdir.
Bunun dışında gün içerisinde denize saat 15.00’den sonra girebilirsiniz.

15.00 – 18.00 gibi saat aralığında denize girilebilir. Tabi 18.00, tamamen güneşin batış saatinin ortalaması olarak alındığı için güneş ne zaman batarsa o saate kadar da denizde bulunabilirsiniz. Yemek yedikten sonra asla denize girilmemelidir. En az 2 saat beklemeli ve daha sonrasında denize girmek için çıkmalısınız. Denizin dalgalı olması ya da havanın rüzgarlı bir havaya sahip olmasıyla denize girilmesi de maalesef uygun olmaz, tehlikelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.