Dell, Android ile Yollarını Ayırdı

Dünyanın en büyük ve en kaliteli bilgisayar üreticilerinden biri olan Dell, teknolojiye yeni bir bakış açısı getiren Android ile yollarını ayırdı. Dell, bundan sonra Android sistemli cihazlar üretmeyeceği hakkında bir açıklamada bulundu.

Streak isimli ürün serisiyle Android pazarında 2 sene önce yer alan Dell ürünleri çok büyük işler başarmasada iş kategorisi ürünleri arasında kullanıcılar tarafından büyük ilgi duymuştu. Dell yönetiminden gelen açıklamaya göre Android işletim sistemli cihazlar Google ve Amazon gibi uygun fiyatlı ürün satışı yapan firmaların yanında satılmıyor ve bu olay üreticileri olumsuz bir şekilde etkilemekte..

dell, android ile anlaşmayı bitirdi
dell, android ile anlaşmayı bitirdi

Android cihazlardan umduklarını bulamayan Dell, bir daha herhangi bir Android işletim sistemli tablet bilgisayar veya akıllı telefon ürütmeyeceklerini ve bu alanda bir daha çalışmada bulunmayacaklarını özellikle bildirdi.

Fakat bu açıklama sadece Android ile ilgili değil.. Devam eden açıklamada Android yerine Windows 8 ve Windows Phone 8’i tercih edeceklerinide bildirdi. Dell, Windows’un üstünlüğünü kabul edenlerden olmayı başardı. Windows işletim sistemli mobil cihazlara ağırlık vereceklerini ve 10′a yakın yeni cihazla kullanıcıların karşısına çıkacaklarını söyleyen Dell, tablet sektörünün yeni yıldızı olabilir.

Dell, Android’den hevesini almış ve Windows’a geri dönmüş. Yapacak bir şeyi kalmayınca birde Windows’u deneyelim demiş. Bakalım bekleyip göreceğiz nelerin olacağını.. Piyasa git gide değişmekte. iOS ve Android savaşına bir rakipte Windows Phone 8 olabilir..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.