DeleteMe Mobile İle İnternetteki Profillerinizi Temizleyin

Hızlı büyüyen ve gelişen internet ortamında hergün aldığımız onlarca reklam içerikli spam mesajın arka planında yer alan ve bilgilerimize tek tık ile ulaşan kötü niyetli siteler olduğunu biliyor muydunuz ? Çoğu zaman bizim ulaşamadığımız siteler, kayıt olduğumuz siteler aracılığı ile hakkımızdaki tüm bilgileri toplayarak bu bilgileri ticari amaç ile kullanabiliyor. Bunlara örnek verirsek Facebook’taki şu an meşhur olan etiket sistemi.

Bu gibi spam mesajlar ve tehlikeli gönderiler yaşadığınız şehir, okuduğunuz okul, kullandığınız cihazlardan medeni halinize kadar onlarca farklı kategoride listeleniyor. Ardında da size ulaşmak isteyen pazarlamacılara ve firmalara bilgileriniz belirli ücret karşılığında satılıyor. Bu gibi durumları önlemenin iki yolu var ;

Birinci yolu hiç internet kullanmamak veya kullanırken gerçek adınızı gizlemek.

İkinci yolu ise DeleteMe Mobile isimli uygulamayı kullanmak. Uygulama şu anda App Store’da iOS için kullanılabilir durumda ve Android içinde indirebilir olacak.

Abine isimli firmanın yapımcılığını üstlendiği DeleteMe Mobile uygulaması, kendi veritabanında tuttuğu sitelerde sizin kimlik bilgilerinizi araştırıyor. Adeta internetteki künyenizi ortaya çıkarıyor. Ardından size silebileceklerinizi gösteriyor ve silinmesini sağlıyor. Uygulama ücretsiz. Ancak ilk silme işleminden sonra 25 dolarlık bir paket alarak sınırsız profil silme hakkında sahip olabiliyorsunuz. Uygulamanın asıl ilginç yanına değinirsek sistemin tam anlamıyla sanal ortamda gerçekleşmemesi. Profil silinmesi işlemlerinin bir bölümünde verilerinizi tutan siteyle hukuki yollardan iletişime geçiliyor ve bu şekilde profil bilgileriniz sildiriliyor.

Sistem böyle gidiyor kaliteli bir sistem kurmuşlar aslında. İnternet’te zararlı içerikler çoğalınca sahtekarlarda çoğalıyor.. Bunu önlemek için güzel bir sistem kurmuşlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.