Çocukların oyun aşkı

Oyuna olan ilgi çocuklarda daha çok küçük yaşlarda başlar. “Cee” diyerek başlattığımız oyun sevdası ilerleyen dönemlerde oyuncak araba ile oynamak, yapboz yapmak ile devam eder. En sevdiği oyuncağı ile yatması bile onun için bir oyundur. Yaşının ilerlemesi ile oynadığı oyunlar değişir fakat aldığı haz hiçbir zaman değişmez.

Bilgisayarın yaygın hale gelmesi oynadığımız oyunların da çeşidi artırdı. Gerek internet üzerinden gerekse bilgisayarda bulunan oyunları oynarken bizim hayal bile edemeyeceğimiz birçok olay ile oyunda karşılaşabiliyoruz. Bu da bizim hayal dünyamızı geliştirmektedir.

oyun oyna
oyun oyna

Uygun yaştaki çocuklar için savaş oyunları hayatın gerçeklerinin yanında aynı zaman da savaşın nasıl bir durum olduğunu ve ileri ki yaşlarda geleceği mevkilerde böyle olayların olmaması için çabalamasına katkıda bulunur.

Erkekler kadar kızlar da artık internet üzerinden oyun oynamayı çok seviyorlar. Pasta yapma, giysi giydirme oyunları gibi çeşitli oyunları oynayarak hem eğlenceli vakitler geçirirken aynı zaman giyinmek konusunda da birçok bilgi ediniyor. Geleceğin anneleri olacak kızlar, annelik dönemlerini de çocuklarının giyimini buradaki sevdiği renk uyumları ile şekillendirecekler.

Erkek ve kızlar için yapılan bir çok oyun varken 7’den 70’e oynanan hem erkeklerin hem de kızların oynadığı balon patlatma oyunu yıllar geçse de hiç modasını yitirmemiştir. En keyifli balon patlatma oyunu  adresinde ücretsiz ve üyelik şartı olmadan oynayabilirsiniz.

3 comments

  1. Bebeklerin gelişim süreçlerini takip etmek gerçekten çok ilginç ve eğlenceli bir olay. Bebeğimizi izledikçe ve onun oynadığı oyunalrdan mutlu olduğunu gördükçe ben daha çok mutlu oluyorum

  2. Savaş oyunları kategorisindeki oyunları inceliyorum şimdi sırayla, acaba oynamamı önerdiğiniz bir oyun var mı özellikle orada?

  3. Dikkat oyunlarını çok seviyorum, bu balon patlatma oyunu cidden çok ilginç ve çok çılgın bi oyun 😀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.