Cilt Sağlığında Kayısı Modası

Bayanlar arasında en önemli konulardan biri de cilt sağlığıdır. Cilt, özellikle de yüz bölgesi kadınların en çok bakım yaptıkları cilt bölgelerinde biri. Mevsimsel değişimler, biyolojik ve psikolojik süreçler içerisinde kadınların ciltlerinde belirgin ve gözle görülür değişiklikler yaşanır. Buna en büyük örnek olarak hamilelik dönemini gösterebilir. Bu gibi dönemlerde cildin sağlıklı olması için de bakım şarttır.

Ancak az önce de söylediğimiz gibi en çok bakım yapılan ve önem verilen cilt bölgesi yüzdür. Soğuk bir kış döneminin ardından sürekli olarak soğuğa, yağmura ve kara maruz kalan ciltte belirli bir süre sonra lekeler, sarkmalar ve buruşukluklar meydana gelir.

Bunları önlemek ve ortadan kaldırmak için son günlerin en moda bakımlarından olan kayısı bakımı ile ciltlerde bulunan siyah noktalar, sarkmalar ve lekeler giderilebilir. Kadınlar için oldukça önemli olan cilt konusunda daha fazla detaya sahip olmak ve son trendleri takip etmek için trkadin.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

moda
moda

8 Kuru Kayısı ile Ciltte Yeni Bakım Moda

Cilt için en önemli vitaminler A ve E vitaminleridir. Bunun yanında ise yardımcı etken olarak da nemde cilt için çok önemlidir. Kayısı sahip olduğu vitaminler ve nemlendirici etkisi ile cilde tazelik ve zindelik verir. Hücreleri uyarması ve yüz kaslarını harekete geçirdiği için cildin gençleşmesini sağlarken yaşlanmaya karşı da direnç sağlar.

Yeni bir moda olan kayısı bakımı ile birlikte havuç, balkabağı, lahana gibi A, C ve E vitaminine sahip diğer gıdalarda da tüketilerek sağlıklı bir cilt elde edilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.