mavi göz makyajı

Bomba Etkisi Yaratacak Mavi Göz Makyajı !

Kusursuz bir makyajda odak noktası gözlerdir. Moda dünyasında zamansız renkler siyah ve beyazın muhteşem uyumu neyse göz makyajında birbirine tezat düşmeyecek renkleri kullanmak o denli önemlidir. Göz kapaklarınızda mavinin çeşitli tonlarını kullanarak sizde bomba etkisi yaratacak, büyüleyici bir görünüme kavuşabilirsiniz! 5 dakikada uygulayacağınız mavi göz makyajınız ile, gece davetlerinde fantastik, gizemli bir havanız olacak!

5 Adımda Etkileyici Mavi Göz Makyajı

  • İlk adım olarak cildinizin çok iyi temizlenmiş ve kuru olduğundan emin olun. Hafif bir renkli nemlendirici veya tercihinize göre uzun süreli temel makyaj tabanı uygulayarak yüzünüze uygun zemini hazırlayın! Daha doğal görünmesi içim bir fırça yardımı ile başlayın ve daha sonra mükemmel şekilde ayarlamak için bir makyaj süngeri kullanın!
  • İkinci adım kaş konturu; Bu adımda kaş şeklinizi belirginleştirmek için en yakın tonda bir kaş kalemi kullanın. Kaşınızın kalın olan kısmından uçlara doğru hareketle ve hafif dokunuşlarla kaşınızı doldururken doğal görünüm vermeye çok bastırmamaya dikkat edin!
mavi göz makyajı
mavi göz makyajı
  • Üçüncü adım; Şimdi, kahverengi göz kalemi kullanarak göz kapağınızın kirpik diplerinden itibaren dış köşesini çizmeye başlayın. Mükemmel dağılım için düz bir fırça yordamıyla çizdiğiniz hattın hemen bitimine siyah göz farı uygulayın ve far süngeri ile dağıtın! Buraya kadar olan kısmı alt kirpik dipleri içinde tekrarlayın!
  • Dördüncü adım; Mavinin en az üç tonunu seçin. Göz kapağınızın üstüne ve tamamına önce en açık tonda mavi farı sürün. İkinci orta mavi tonunu göz kapağının yarısına kadar sürüp, uçlara doğru hat boyunca uzatın. Yarı parlak elektrik mavisi tonunu 15-25 derecelik açı ile ortadan kenarlara doğru yedirin. Daha dramatik hale getirmek için siyah bir dokunuş ekleyerek devam edin.

Beşinci adım; Alt kirpik diplerine parlak açık mavi göz farı ile bir kontur çekin. Üstte kullandığınız elektrik mavi tonunu hemen arkasından inceden kalına doğru bir hat oluşturacak şekilde bitim noktasına yayın. Son dokunuş olarak biraz ışıltı ekleyin, maskaranızı bolca sürün. Bomba etkisi yaratacak mavi göz makyajınız hazır!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.