Beceri Oyunları ve Etkileri

Hepimiz çocuklarımızın diğer çocuklara göre daha gelişmiş bir zekaya sahip olmasını ister. Bunun içinse çocuklarımızı çok çeşitli kurslara ve farklı yerlere göndermekteyiz. Aslında yaptığımız onca şey çocuğumuzun üzerinde pek de etki bırakmayacaktır. Çünkü küçük çocuklarımız oyun oynayarak bir şeyler öğrenme peşindedir.

Bu yüzden Beceri Oyunları bu bakımdan küçük yaştaki çocuklara çok fazla şey kazandırmaktadır. Ayrıca bu tür oyunları oynarken, çocuklarımız sıkılmamakta aksine zevk almaktadır.

Bir çocuk Beceri Oyunu oynarken bazı olaylara farklı bakış açıları ile yaklaşmayı öğrendiği gibi bazı şeylere kısa sürede en doğru kararı verme alışkanlığı da kazanmaktadır. Bu da çocuğumuz için onu zorlayacak şeyler yapmamamız gerektiğini gösteriyor. Aslında cevap çok uzakta değil. Onlara bir şeyler kazandırabilecek oyunlar oynatmamız bir yere kadar yeterli görünüyor.

Mesela bir Anahtar Toplama oyunu sayesinde çocuğunuz çeşitli yerlere saklanmış olan anahtarları en kısa sürede bulmaya çalışacaktır. Bu da onda bir alışkanlık olarak kalacak ve her zaman her şeyi çabucak ve doğru şekilde yapma gerekliliği uyandıracaktır.

3 comments

  1. Beceri oyunlarının zevki bir başka gerçekten. Araba ve silah oyunları yerine bunu oynuyorum. Teşekkürler.

  2. Beceri oyunları bir farklı geliyor ya. Kardeşime sürekli bu oyunları oynattırıyorum bende oynuyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.