Bayanlar için zayıflama önerileri

Bayanlar-icin-zayiflama-onerileriZayıflamak, formda kalmak bayanların en çok ihtiyaç duyduğu durumlardan birisidir. Çünkü istedikleri kilo ve ebatlarda olmaları onlara ayrı bir mutluluk veriyor. Bayanlar için zayıflama önerileri ile istedikleri kilo da ve ebatlarda olabilirler.

Bayanlar için 7 adımda zayıflama

1)      Egzersiz: Zayıflamanın en önemli koşullarından birisi egzersizdir. Kilo vermenizi hızlandırırken, sağlıklı yaşamınıza da destek olacaktır. Tabi ki yapacağınız egzersizin modelini siz belirleyebilirsiniz. Genellikle tercih edilen aralıklarla kısa egzersiz çalışmalarıdır.

2)      Ağırlık Çalışması: Egzersiz ile aynı anlama geldiği düşünülen ağırlık çalışması tamamen başka bir konudur. Kilo vermekle doğrudan alakalı olan ağırlık çalışması ile artırdığınız kas dokuları sayesinde fazladan kalori yakmış olacaksınız.

3)      Öz denetim: Kilo vermenizi engelleyecek bütün besin ve gıda ürünleri bir kağıda not alın ve sonrasında bu kağıttakileri gözden geçirin. Sizin için hangisinin daha gereksiz olduğunu belirleyin ve çıkarın. Sonrasında yeni bir liste oluşturun ve kendiniz için en doğru olanı seçin.

4)      Sağlıklı Olma: Hedefiniz kilo vermek değil, sağlıklı olmak olmalıdır. Fiziksel görünümüz değişirken sağlığınızı kaybetmemeniz temel esas olmalıdır. Bu sebepten dolayı gıda seçiminizi yaparken öncelikli olarak protein ve karbonhidrat yönünden zengin besinler seçmelisiniz.

5)      Porsiyon Belirleme: Kendi porsiyonunuzu belirlemelisiniz. Yiyeceğiz yemeğin porsiyonu standart porsiyon algısının dışında bir büyüklükte olmalıdır. Böylelikle Fast Food kültüründen de uzak durmuş ve daha sağlıklı beslenmiş olursunuz.

6)      Psikolojik Destek: Kilo kaybı ile vücudunuzun dengelenmesi sizi mutlu etse de kesinlikle bir diyetisyen eşliğinde zayıflamalısınız. Aynı zamanda psikolojik olarak da yardımcı olacaktır.

7)      Yeme Miktarınızı Artıran Etkenleri Bulun: İnsanlar bazı durumlarda normalden fazla yeme ihtiyacı duyarlar. Bu durum stres, öfke, yalnızlık, mutsuzluk ve benzeri durumlar olabilir bunları bularak hayatından çıkarmalıdır.

Sizde yukarıdaki kuralları göz önüne alırsanız daha sağlıklı ve istediğiniz ölçülerde bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.