Baş ağrısı için masaj

Baş ağrısı hemen hemen herkesin belirli periyodlarla yakındığı bir durumdur. Baş ağrısı aşırı stresten, gürültüden ya da beyinle alakalı bir durumdan olabilir.

Eğer ki stres aşırı yorgunluk gibi nedenlerden dolayı ağrıyorsa başınız kendi kendinize masaj yapma yöntemi ile ağrınızı hafifletmeniz mümkün. Ayrıca ağrı kesiciler sayesinde de baş ağrılarınız geçirebilirsiniz. Yalnız bunun için mutlaka önceden bir doktora başvurmanız sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

baş ağrısı
baş ağrısı

Baş ağrılarınız için öncelikle rahat edebileceğiniz bir koltuğa ya da sandalyeye oturunuz. Arkanız güzelce yaslanın ve ardından kafanızı iki eliniz arasına alarak başparmağınız ve işaret parmağınızla başınıza masaj yapmaya başlayınız.

Bu sizi bir nebze rahatlatacaktır. Kafa derinizin tamamını bu şekilde masaj yaparak bitiriniz. Ve özellikle şakaklarınıza yuvarlak hareketler yaparak masaj yapınız. Başparmağınız ile işaret parmağınız arasına kafa derinizi alarak yaklaşık 10 sn beklemek de etkili bir yöntem olacaktır.

Bu şekilde yaptığınız masajlarla baş ağrınızda bir hafifleme olmuyorsa bir doktora görünün ve baş ağrılarınızın gerçek nedenini öğrenin. Sağlığınızı asla ihmal etmeyin. İhmaller ileride daha büyük zararlara yol açabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.