Audiogalaxy, Dropbox Tarafından Satın Alındı

Sosyal medyanın gelişmesi ve müzik paylaşma ihtiyacının artması ile birlikte son dönemlerde adından sıklıkla bahsettiren Dropbox, kendi kullanıcıları aracılığıyla paylaşılan şarkıların dinlenmesine müsaade eden Audiogalaxy firmasını satın aldı. Geçtiğimiz haftalarda doğu kaynaklı haberlerde alışverişin gerçekleşeceği yönünde sahipsiz haberler dolaşırken bu ihtimalin tahmin edildiği bilinmekteydi.

Audiogalaxy, Dropbox Tarafından Satın Alındı
Audiogalaxy, Dropbox Tarafından Satın Alındı

Bilindiği gibi mobil olarak  müzik yükleme ve dinleme ihtiyacına farklı bir adım getiren dropbox bu konuda ön plana çıkan artıları birer adım daha geliştirmeyi amaçlamışa benziyor. Pek çok özelliği bakımından birbiri ile benzer özellikler taşıyor olmasına rağmen Audiogalaxy sayesinde yeni bir dinleme sisteminin geliştirileceği düşünülmektedir.

Aynı zamanda online radyo hizmetinin de devreye sokulacağına inanan büyük bir topluluk olduğu da unutulmamalıdır. Bu konuda farklı rakiplere oranla hem alt yapı bakımından hem de kaliteli özellikleri bakımından daha şimdiden yeni bir rakip doğuyor sorusunun cevabı olarak ön plana çıkacağa benziyor. Zaten genel özellikleri bakımından bu seçeneklerinde son derece büyük ve etkili bir yere sahip olacağı da unutulmamalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.