Armutlu tatili

Armlutlu, Yalova’nın şirin bir ilçesidir. Jeolojik bakımdan %70 oranında bir eğime sahiptir. İklimi ise yazları ılık ve sıcak, kışları yağışlı ve ılıktır. Yani tipik bir Marmara kıyısı iklimi gösterir. İlçede çok büyük alanları kaplayan orman arazileri bulunur.

armutlu tatil

 

Armutlu Mudanya’ya ( Bursa) ve İstanbul’a deniz yolu ile bağlantılıdır. Dolayısıyla yaz – kış bir tatil beldesi olan ilçe hem Marmara’nın güneyinden hem de kuzeyinden yerli – yabancı turist çeker. Kışları dağ eteklerinden gelen mineral yönünden çok zengin termal su ile kaplıca turizmi yapılırken yazın da deniz turizmi yapılır.

armutlu tatil kelimesi ile birlikte anılmaya başlanınca çok sayıda yatırım yapılmaya başlanmıştır. Oteller, tatil köyleri ve devre mülk yapıları bunlara en iyi örnektir. İlçede armutlu tatil köyü gibi ünlü ve çok kaliteli bir tatil köyü bulunmaktadır.

üzerinden Armutlu ilçesindeki satılık ya da kiralık devre mülklere göz atabilir, bütçenize ve zevkinize uyan eşsiz bir tatil geçirmek için bizi arayabilirsiniz. Telefon numaralarımız ve mail adresimiz internet sitemizin iletişim bölümünde mevcuttur.ihlas armutlu

5 comments

  1. yalova’da böyle biryer olduğunu bilmiyordum yazınız çok bilgilendirdi çok teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.