Araba seçerken dikkat edilecekler

Sıfır otomobil almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken hususların başında, ülkemiz artlarında tabi ki yakıt kullanım oranı geliyor. Ayda ortalama ne kadar yol yaptığınızı hesaba katarak, bütçenize uygun olacak motor hacmi olan araçları tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Tabi ki günümüzde dizel araç tercih edenlerin sayısı bu yüzden oldukça fazla. Ayrıca fabrikadan isteğe bağlı olarak LPG sistemli olarak çıkan araba modelleri de var. Bu araçlar, benzinin yüksek maliyetinden sizleri biraz olsun kurtarabilir.

ikinci el oto
ikinci el oto

İkinci el oto alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ise arabanın yaşı geliyor. Aracın yaşı ne kadar büyükse otomobilin sorun çıkarma olasılığı ve yedek parça bulma zorluğu o kadar artıyor. Dolayısıyla ikinci el araba alırken olabildiğinde genç araçlar almak son derece önemli.

Aracın yaşı kadar önemli olan bir diğer konu ise otomobilin kat ettiği kilometredir. Bu değer ne kadar fazla olursa araç o kadar yorulmuş olacağından, ileride motor size sorunlar çıkartabilir. “arabam hiç sorun çıkarmaz” diyen satıcılara pek fazla güvenmemenizi tavsiye ederim, almayı düşündüğünüz aracın motorunu tanıdığınız bir usta ile kontrol etmeniz sizin yararınız olacaktır.

3 comments

  1. Araba seçimi konusunda hiç bir fikrim yoktu çok yardımcı oldu bu bilgiler bana çok teşekkür ederim.

  2. Araba seçerken bu konularda iyi bilgili birini de yanınızda bulundurmanın büyük yararı olacaktır.

  3. Bugüne kadar aldığım hiç bir arabamda en ufak bir kusur olmadı. İnşallah bundan sonrada olmaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.