Amazon Kindle Cihazlarını Geliş Fiyatına Satıyor

İnternetin ve bilgisayarların kullanımının artması, kitapların dijital ortama aktarılarak satılması fikrini de beraberinde getirdi. Yayıncılar da bu vesile ile, basılı kitapların yayın hakkını bazı internet sitelerine satarak buralardan da gelir elde etmiş oldular.

E-Kitapların sayısının artmasının doğal bir sonucu olarak, bu ktiapların her yerde okunabilmesi ihtiyacı da doğdu. Bu paralelde girişimciler, cepte taşınabilen elektronik kitap okuyucu cihazları, ya da kısaca PDF okuyucular geliştirdiler. Böylece, maliyeti normal bir basılı kitaptan daha az olan e-kitapları sadece bilgisayarlarımızda değil, istediğimiz her yerde ve her zaman okuyabilir konuma geldik.

Amazon Kindle Cihazlarını Geliş Fiyatına Satıyor
Amazon Kindle Cihazlarını Geliş Fiyatına Satıyor

Ancak bu cihazların satışa sunulmasından kışa bir süre sonra hayatımıza giren akıllı telefonlar, bu cihazların tabiri caizse yüzüne bile bakılmamasına sebebiyet verdi. Zira akıllı cep telefonları bu cihazların yapabildiği her şeyi yapıyor, hatta daha bile fazlasını hemen hemen aynı fiyata yapıyordu. Bu da bu cihazları üretenler ve satanlar için kötü bir pazarlama faciası oldu.

Örneğin online satış devi Amazon “Kindle” adlı cihazı, tamamen maliyetine sattığını açıkladı. Bu örnek bile, bu pazarın girişimciler için ne kadar kötü davrandığını gösteriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.