Akdeniz diyeti nedir

Hanımların diyet diyete koştuğunu, birini bırakıp diğerini uyguladığını çok duyarız. Yanlıştır bu alışkanlık ancak hanımlar güzellikleri için her duydukları zayıflama formülünü denemek isterler.

En çok rağbet gören diyetlerin başında Akdeniz diyeti geliyor. Uzmanlara göre en sağlıklı zayıflama diyetlerinden biri Akdeniz diyeti.

Başta Yunanistan ve İtalya olmak üzere Akdeniz insanının yeme alışkanlıklarından oluşan Akdeniz diyeti, bol yeşil sebze ve tahıl içermektedir.

Akdeniz diyeti nedir
Akdeniz diyeti nedir

Taze balık, yeşil sebzeler, zeytin yağı, baklagiller, kuruyemişler Akdeniz diyetinin olmazsa olmaz gıdaları arasında yerini yıllarca korumuş.

Akdeniz diyetinin en önemli özelliği insanın 1 günde ihtiyacı olan enerjiyi içerisindeki zeytin yağı ile sağlama formülüdür.

Akdeniz diyetine rağbet ediliyor olmasının en büyük özelliği diyetin içerdiği besin gruplarına çok rahat erişilebiliyor olması.

Süt, yumurta ve beyaz etin ağırlıklı olduğu Akdeniz diyeti sağlıklı zayıflamanın da anahtarıdır.

Akdeniz diyetini akşam yemeklerinde uygulamak daha sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Akdeniz diyetinde dikkat edilmesi gereken tek nokta diyette yer alan beyaz peynirin az kullanılmaya çalışılması. Aksi halde kilo verilmesini olumsuz etkiliyor.

3 comments

  1. Benimde kilo sorunum var.Bir türlü bu kiloları veremiyorum.Ben bu akdeniz diyetini daha yeni duydum ve denemeyi düşünüyorum inşallah bundan da üzgün bir sonuç almam.

  2. Bir çok diyet türü duymama rağmen bunu yeni duyuyorum.Çok değişik bir diyet olduğunu düşünüyorum ve bu diyeti deneyeceğim ve sonuca bakacağım.

  3. yapılması zor bir diyet gibi durmuyor insanlar böyle bir diyet olduğunu bilseler başka diyetlere hiç başlamazlar diye düşünüyorum çünkü çoğu şey yine yenilebiliyor=)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.