5 adımda zayıflayın

Zayıflamak için aç kalmak ya da can sıkıcı diyetler uygulamak gerekmiyor. Kilo vermek gibi bir derdiniz yoksa bile mevcut ideal kilonuzu korumak da önemlidir. Bunun için de beş basit detaya dikkat etmekte fayda var.

Karbonhidratları kesin ama hayatınıza kalorileri de dahil edin. Diyet uyguluyorsanız bunun istikrarlı bir süre devam etmesine dikkat edilmelidir. Az yerken ve karbonhidratı azaltırken kalorilerinizi de dengede tutun.

zayıflama adımları nelerdir ?
zayıflama adımları nelerdir ?

Bir hafta içinde çok fazla kilo veriyorsanız bu sizin için tehlike alarmıdır. Çünkü metabolizma kalori yakmayı bırakır ve yağlarınızı değil kaslarınızı eritmeye başlar. Bunu hiç kimse istemez. Sıkı bir rejime girdiniz diye sağlıklı kaslarınızdan olmamalısınız.

zayıflama adımları nelerdir ?
zayıflama adımları nelerdir ?

Her gün düzenli olarak egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirin. Böylece en az yüz kalori yakarsınız. Spor yapıp sonrasında çok sağlıksız beslenmeye de kalkılmamalıdır.

Diyetinizi mutlaka düzenli egzersizler ile destekleyin. Lifli gıdalar sizin en yakın dostlarınız olsun. Tabağınızda ve masanızda lifli yiyecekler mutlaka olsunç Her zaman sulu yemekler yemeye çalışın. Lif ve sulu yemek tercihi daha sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

3 comments

  1. 5 adımda zayıflarsam eğer, benim için mucize olur valla. mümkün olsa keşke. herkesten çok ben istiyorum 150 kilo olmak hiç kolay değil 🙁

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.