2012 Makyaj Modası

Geçtiğimiz yıllardaki çok renkli, abartılı makyajlar yerini yeniden sadeliğe ve doğallığa bırakıyor.

Abartılı inceltilmiş kaşlara, kalemlerle dolgunlaştırılmış dudaklara ve simlerle boyanmış elmacık kemiklerine veda ediyoruz. Yüzler mümkün olduğunca çocuksu ve doğal görünecekler bu yıl.

2012 Makyaj Modası
2012 Makyaj Modası

Fondötenlerde en doğal görünümü ışığı yansıtan su bazlı ürünlerle elde edebilirsiniz. Bronz, simli ya da fazla ışıltılı fondötenler cildinizi doğal görünümünden uzaklaştıracaktır.

Cildinizi iyi ve doğru bir fondötenle makyaja hazırladıktan sonra sıra gözlerde. Rimeller her zamanki gibi makyajın tamamlayıcıları ve vazgeçilmezi. Ama farlarda da fazla renkli tonlar yerlerini doğal renklere ya da buğulu bir görüntü için kullanılan göz kalemlerine bırakıyorlar.

2012 Makyaj Modası
2012 Makyaj Modası

Buğulu bir göz makyajı için varla yok arasında hafifçe uyguladığınız fardan sonra göz kaleminizi göz kapağı üstüne ve altına sürün. Daha sonra bir fırça yardımıyla veya parmak uçlarınızla kalemi hafifçe yayın. Bu dağılmış görüntü doğal ve derin, buğulu bir bakış sağlar. Göz kalemindeki modaysa füme ve siyah gibi koyu renkler.

Allıklar mümkün olduğunca doğal. Şeftali tonları ya da hafif bronz tonlar moda. Simlerden fazla parlak renklerden uzak durun.
Bu yılın moda makyajında en cüretkar olan ürün ise rujlar. Özellikle pastel tonlardaki kırmızı ve bordo renkler sade ve doğal ciltte dikkat çekecekler. Likit ve ışıltılı rujlar yerini pastel ve krem rujlara bırakıyor.

5 comments

  1. çok şükür öcülerden kurtuluyoruz demek=) çok güzel bir seçim olmuş makyaj modasında. özlediğimiz doğallık tekrar dönecek demek bayanlara

  2. artık sıkılmaya başlamıştım bende koyu ve yoğun makyajdan yapması dert çıkartması dert. herşeyin doğalı güzel..

  3. merhabalar..
    ben dizileri yakından takip ediyorum da dediğiniz birçok şey doğru fakat benim gözlemlediğimde sizin dediklerinizden farklı olarak far siyah ve füme tonlarda ve çok koyu olarak uygulanıyor.. küçük sırlara bakarken hep bu dikkatimi çekmiştir 🙂

  4. Yüzüme çok değer veriyorum ve fondotenin en iyisi hangisiyse onu kullanmak istiyorum yüzüm bozulmasın da parası ne olursa olsun yani 🙂 önerebileceğiniz bi marka var mı ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.